Марица Пловдив стартира с поражение от гостуващия Динамо Казан (Русия) с 0:3 (19:25, 23:25, 23:25) в първия си мач от група "С" на Шампионската лига по волейбол за жени.

Домакините стартираха колебливо и бяха догонващи през цялата първа част, която рускините спечелиха убедително с 25:19.

Динамо започна добре и втория гейм, в който дръпна с 11:7, но Марица изравни и дори стигна до обрат при 17:16. За последно пловдивчанки поведоха при 20:19, но гостенките взеха четири от следващите пет разигравания и това им помогна да удвоят аванса си в резултата.

В третия гейм рускините доминираха, а при второто техническо прекъсване имаха аванс от 16:7. Марица опита да се върне в мача и дори намали до 23:24, но при третата си възможност тимът от Казан стигна до победата.

Нася Димитрова беше най-резултатна за домакините с 18 точки, а Кремена Каменова добави 13.

Ирина Заряжко, Ирина Воронкова и Наталия Мамадова се отличиха с по 12 точки за Динамо.