Волейболните шампионки от Марица Пловдив записаха феноменална първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига срещу унгарския Вашаш Обуда (Будапеща) като гост. Мачът премина през много обрати и в крайна сметка българките триумфираха в пет гейма - 3:2 (22:25, 25:17, 25:18, 14:25, 15:8).

Домакините поведоха с 5:1 в началото на първата част. Маричанки намалиха изоставането си до само точка – 12:11, а след това изрваниха резултата при 18:18 след блокада на Сиара ДеБел. Маричанки направиха и няколко страхотни атаки и добри изяви на блокада. Но Вашаш все пак успя да вземе първия гейм след 25:22, най-вече заради припряност в разиграването на пловдивчанки.

Във втората част маричанки изиграха страхотен гейм поведоха с 4:2, стигна се до 11:8. Преднината се увеличи при 17:13, а геймът беше спечелен с 25:17 след успешна атака на Сиера ДеБел. Това беше и първият спечелен гейм за Марица през този сезон в Шампионска лига. В третата част унгарките дръпнаха с 4:2, но последва изравняване при 8:8. Пловдивчанки натиснаха на начален удар и вече водеха за  12:9, а разликата стана 5 при 18:13. Българският шампион затвори втория гейм в своя полза след 25:18 при успешна атака на Добрина Христоскова.

В четвъртата част Вашаш поведе с 4:2 точки, но момичетата на Борислав Крачанов изравниха при 7:7. Но в тази част на полето имаше само един отбор – 13:7 за домакините. Стигна се до 19:9, а геймът приключи след 25:14 за домакините и мачът влезе в решителен тайбрек. Този тайбрек започна отлично за маричанки, които поведоха с 4:1, но унгарките намалиха изоставането си на една точка при 6:5. Момичетата на Борислав Крачанов направиха нова серия и поведоха с 8:5. Маричанки увеличаха аванса ни на 4 при 11:7. Шампионките затвориха мача след 15:8 и записаха изключително победа.

С успеха Марица събра две точки и е на третата позиция, а Вашаш е четвърти с една. Така маричанки взеха преднина в битката срещу унгарките за третата позиция, която дава право на участие в Купата на ЦЕВ. Победата беше първа за Марица в Шампионска лига от 3 години насам.

Ива Дудова стана най-резултатна с 20 точки и стана MVP на двубоя. Сиера ДеБел добави 17, а Борислана Съйкова се отчете с 11 точки. За Вашаш най-резултатна стана Денис Банистър с 27 точки.

Следващият мач в Шампионска лига за маричанки е на 5 декември – гостуване на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул). Но преди това в събота на 2 ноември маричанки гостуват на Хектор (София) в последна среща от първия полусезон в българския волейболен елит.