Марица Пловдив приключи с поражение участието си в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за жени. В последната си среща от група "Е" българският първенец загуби с 0:3 (18:25, 10:25, 24:26) гостуването си срещу Търговище.

Пловдивчанки поведоха с 8:6 в самото начало на мача, но румънките направиха обрат до 20:15, като разликата се оказа непреодолима за Марица и домакините взеха аванс при 25:18.

22 снимки

Във втората част превъзходството на Търговище беше изключително голямо и резултатът премина през 10:4 и 18:7, а Марица успя да спечели едва 10 точки.

Отборът от Пловдив водеше с 12:7 в третия гейм, но не успя да се възползва от доброто начало и в крайна сметка отстъпи при драматично 24:26 след близо един час игра.

Марица допусна шест поредни поражения в група "А" на престижния турнир, като не можа да спечели гейм в двубоите си. Турският Екзашибаши е на първо място с 15 точки.

БТА / Автор: Асен Даскалов