Волейболистите на Хебър Пазарджик загубиха от Зенит Санкт Петербург с 1:3 (26:24, 24:26, 14:25, 11:25) в първата среща от осминафиналния турнир за Купата на CEV, който се провежда в зала "Васил Левски" в Пазарджик пред празни трибуни.

Двата отбора изиграха изключително равностойни първи два гейма, но в третата и четвъртата част руснаците доминираха.

LAP.bg
9 снимки

Българският вицешампион спечели първата част с 26:24, но загуби с 24:26 втората. След това гостите нямаха проблеми и след 25:14, и 25:11 затвориха мача.

Най-резултатен за Хебър беше Александър Ляфтов с 15 точки, 12 добави Брадли Гънтър. С 10 точки се отчете Тодор Алексиев.

За Зенит се отличи Виктор Полетаев с 24 точки (8 аса), а Иван Яковлев записа 15 точки.