Хебър загуби с 0:3 (11:25, 16:25, 14:25) като гост срещу Ястрежебски Венгел в първата си среща от груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Поляците, които са фаворити за първото място в група "А", започнаха доста по-силно в мача и поведоха с 10:6 и 18:9, за да завършат гейма с 25:11. Ястрежебски продължи да контролира събитията на полето и във втората част, като не остави съмнение в превъзходството си при 25:16.

Шампионите на Полша отново играха силно и приключиха срещата, играна пред над 1300 зрители, при 25:14 за само един час игра. Домакините имаха пълно превъзходство във всички елементи на играта, докато отборът от Пазарджик допусна множество грешки.

Най-резултатен за победителите стана Ян Хадрава с 14 точки. Брадли Гънтър реализира 7 точки за първенеца на България, докато съотборникът му и бивш национал Тодор Алексиев отбеляза 6 точки.

В следващия си мач от турнира през декември Хебър ще играе у дома срещу германския Фридрихсхафен.