Дея Волей се класира за 1/16-финалите на третия по сила волейболен турнир за мъже - Чалъндж Къп.

В среща реванш пред своята публика в Бургас волейболистите на Дея спечелиха с 3:1 и отстраниха своя съперник Лас Палмас след изиграването на златен гейм.

В първата среща преди седмица Дея загуби в Лас Палмас с 1:3, но на реванша в пълната зала "Младост" успяха да изравнят общия резултат.

Испанците спечелиха първия гейм с 25:23, но след това българският състав взе инициативата и доминираше на полето. Дея изравни геймовете след 25:22, а в третия гейм тимът бе още по-убедителен и поведе след 25:18. Българите запазиха концентрация и спечелиха важния четвърти гейм с 25:22 и изходът от срещата бе решен със златен гейм.

Дея използва енергията в залата и спечели ключовия гейм с 15:13, с което отстрани първия си съперник при дебютното си участие в евротурнирите.

Най-резултатен за Дея стана Валентин Братоев с 22 точки за българския състав, а Николай Учиков добави 18 точки.

В следващия кръг Дея ще срещне швейцарския Лозана.