Волейболният първенец на България Нефтохимик претърпя поражение с 2:3 гейма /25:20, 25:22, 20:25, 19:25, 11:15/ от Войводина Нови Сад в първа среща от втория кръг на Шампионската лига. В Бургас Нефтохимик поведе с 2:0 гейма, но допусна обрат до 2:3 и така усложни сериозно задачата си за краен успех в сблъсъка.

Реваншът е на 31-и октомври в Нови Сад. При отпадане от Войводина, бургазлии ще влязат в турнира за Купата на CEV.

В първия кръг Нефтохимик се справи с Младост Бръчко, а Войводина отстрани Младост Загреб.

Бургазлии бяха близо до победата, но позволиха на съперника да намали резултата, да натрупа самочувствие и да подобри играта си, за да ликува в крайна сметка. Сръбският шампион се възползва по най-добрия начин от срива в играта на българите и не се разколеба до финалната точка.

Първият гейм бе изцяло в полза на Нефтохимик. Бургазлии успяха да затруднят посрещането на съперника и постепенно натрупаха преднина. Домакините дръпнаха с 9:5 и последователно с 12:7 и 14:10. Воденият от Найден Найденов тим поддържаше разлика от 4-5 точки и дори увеличи аванса си до 22:15, за да затвори спокойно първата част с 25:20 точки.

Изключителна емоция предложи вторият гейм за зрителите. Сърбите започнаха по-добре и взеха три точки преднина при 10:7. Българският шампион обаче не се предаде, успя да изравни при 18:18, но пак позволи Войводина да вземе аванс от 3 точки. Страхотна серия с добър сервис на Николай Къртев и атаки на Дмитрий Яковлев дадоха тон за обрат. Нефтохимик поведе с 23:21 и спечели втория гейм с 25:22 точки, повеждайки с 2:0 в мача.

Началото на третия гейм бе оспорвано, като гостите постепенно взеха превес. Войводина Нови Сад поведе 12:8, Нефтохимик върна две точки и дори намали до 1 пасива си при 13:14 и 14:1 5. Сърбите обаче не позволиха обрат, подобен на предишната част, дръпнаха с 20:17 и после до 23:19, след което затвориха гейма с 25:20, намалявайки резултата на 1:2 гейма.

Четвъртият гейм бе премина с доминация на гостите от Войводина. Сръбските волейболисти овладяха гейма, повеждайки с 10:6 и демонстрирайки по-добър начален удар и атака успяха да вземат комфортен аванс. Войводина дръпна последователно с 15:9, 19:13 и 23:18 и спечели гейма при 25:19 точки.

В тайбрека отново гостите бяха по-увереният тим, поведоха с 6:3 и 10:6, като нямаха проблеми да спечелят с 15:11 точки, а така да триумфират в двубоя с 3:2 гейма.

Най-резултатен за Нефтохимик бе Дмитрий Яковлев с 18 точки (1 ас, 4 блокади), а 14 добави Савелий Поздняков (3 аса, 4 блокади).

За Войводина Дмитро Виетский и Давид Мехич се отчетоха с по 16 точки в двубоя.