Монтана победи с 3:1 (25:19, 19:25, 25:18, 25:20) като гост израелския Апоел Кфар Саба в първи мач от 1/16-финалите в европейския турнир по волейбол за мъже Чалъндж къп.

Българите надвиха съперниците си за 111 минути, а реваншът е насрочен за 21-и декември.

Монтана се възползва от серия от четири поредни точки в средата на първата част за 15:11 и удържа аванса си до края, въпреки че израелците се доближиха на два пъти на точка от българите. Апоел водеше през почти цялата втора част и изравни, но след 13:13 в третия гейм Монтана спечели шест поредни разигравания при сервис на Константин Абаев и задържа тази преднина до края.

Монтана поведе в третия гейм с третото разиграване, след което спечели следващите четири и затвори гейма при 25:20.

Кирил Клетс беше най-резултатен за Монтана с 23 точки, а Аспарух Никодимов завърши с 14. Иван Латунов пък реализира пет блокади, а героят от третия гейм Абаев завърши с два аса./БТА