Италианският Перужда с Нели Маринова – Нешич спечели женската Шампионска лига след победа с 3:1 (25:15, 25:21, 18:25, 25:14) над руския Заречие Одинцово за само 83 минути пред 1200 зрители в Мурсия.

Българската игра почти без смята и разиграваше отлично атаките на италианките, за които с 21 точки завърши Симона Джоли, а Франчия Мирка добави 17.

Най-резултата на за Одинцово бе Любов Шашкова с 14 точки, Юлия Меркулова се отличи с 13, а Жана Проничева реализира 12.

Миналият сезон същите два тима се срещнаха на финала, но за Купата на Европейската конфедерация, като тогава с Тони Зетова италианките биха с чистото 3:0 гейма.

Снощи по пътя към двубоя за титлата Перуджа победи в италианския полуфинал от финалната четворка Асистел Новара с 3:2 гейма (25:22, 20:25, 25:17, 23:25, 15:12).

В мача за третото място домакините от Групо 2002 Мурсия загубиха с 2:3 от италианския Асистел Новара, като съдия в този двубой бе Константин Тюфекчиев.