Волейболният шампион на България Марица (Пловдив) загуби втория си мач от групите на Шампионската лига срещу турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) с 0:3 (13:25, 16:25, 20:25) гейма. Двубоят в зала Колодрума се игра пред близо 3000 зрители.

Турският тим игра с всичките си звезди включително и световната шампионка и една от най-добрите волейболистки в света Тияна Божкович. В първия гейм туркините поведоха със 7:3, стигна се до 16:6, а след 25:13 Еджзаджъбашъ поведе в геймовете. Във втория гейм гостенките поведоха със 7:2, но Марица успя да намали изоставането си до 4 точки при 19:15. Втората завърши при 25:16 за момичетата на Ферхат Акбаш. В третия гейм туркините поедоха с 8:5, но маричанки показаха страхотен характер и не са дадоха на именития си съперник. Маричанки изравниха при 11:11 и дръпнаха с две точки при 16:14. Стигна се и до 18:18, но тогава класата и опита на Еджзаджъбашъ си каза думата и след 25:20 туркините спечелиха мача.

Най-резултатни за гостенките станаха голямата звезда на отбора Тияна Божкович и Ханде Баладън с по 13 точки. Именно Божкович беше избрана и за играч на мача – MVP. За Марица Виктория Коева и Ива Дудова завършиха с по 8, а Сиера ДеБел завърши с 5 точки.

Следващият мач в Шампионска лига за Марица е на 29 ноември, от 20:00 б.в. в Будапеща срещу Вашаш Обуда (Будапеща). В неделя маричанки гостуват на Дея спорт (Бургас) в среща от 5-ия кръг в Националната волейболна лига Демакс. Двубоят ще се играе на 19 ноември, от 18:00 б.в. в зала Младост в Бургас.