Марица допусна четвърта загуба в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за жени. Пловдивчанки регистрираха поражение от френския АСПТТ Мюлуз с 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 22:25) гейма в среща от група С.

Марица бе близо до успех в първия гейм, като водеше с 20:17, но французойките успяха да изравнят и се стигна до 21:21. Мюлуз успя да измъкне гейма след 25:23.

Пловдивчанки стартираха чудесно втория гейм. Момчетата на Лазар Лазаров поведоха с 2:0, а постепенно увеличиха преднината си до 5 точки при 8:3. При 23:21 в игра за Марица влезе Силвана Чаушева, която направи повторен дебют за шампионките. Жълто-сините не изпуснаха възможността да вземат втората част и след 25:22 изравниха геймовете.

Третият гейм започна равностойно, но в края Мюлуз успя да спечели гейма след 25:22, а в четвъртия отново френският тим се наложи с 25:22 и спечели мача.

Топреализатор в срещата стана Мирослава Паскова с 24 точки, а Кремена Каменова и Джесика Агилера завършиха с по 12 точки. Анна Хаак от Мюлуз стана MVP на двубоя, като тя реализира 17 точки за победителките.

В първия мач от програмата на турнира в Лодз в Лудж Спорт Арена турският гранд ВакъфБанк (Истанбул) победи чисто домакините на полския ЛКС Комерскон (Лодз) от Полша с 3:0 (25:21, 25:19, 25:20). Най-резултатна в мача беше Изабел Хаак с 21 точки за ВакъфБанк. Тя бе обявена и за MVP на двубоя.

В днешния втори състезателен ден Марица играе срещу домакина на турнира ЛКС от 19:00 б.в., а от 21:30 б.в. ще се срещнат Мюлуз и ВакъфБанк.