Най-добрият ни женски волейболен тим Марица Пловдив гостува тази вечер на турския гранд Фенербахче в мач от волейболната Шампионска лига. Срещата е с начален час 18:00 и ще може да я наблюдавате пряко по MAX Sport 1.

И двата тима са лидери в своите шампионати, като маричанки имат 7 победи от 7 срещи и 21 точки, а техните турски съпернички са с 13 победи и едва 2 загуби, събирайки общо 39.

За момента лидер в групата в Шампионска лига е Динамо Казан с 10 точки и мач повече от Фенербахче, който е с 8 пункта. Българският отбор е на последната четвърта позиция без спечелена точка, а френският Безие е на трета позиция с 3 точки.

За пловдивчанките това ще е юбилеен 50-и мач в евротурниририте. Преди около месец, „жълто-сините“ успяха да вземат гейм от турския вицешампион, а бяха и близо до това да отмъкнат първа точка за своя актив. Ще успее ли днес българският шампион да поднесе изненадата в Истанбул, предстои да разберем.