Българският първенец Марек Юнион-Ивкони (Дупница) записа тежка загуба с 0:3 (25:27, 18:25, 17:25) като гост на словенския АЦХ Волей (Любляна) във втория си мач от група А на Шампионската лига, предаде bgvolleybal.com.

Момчетата на треньора Найден Найденов започнаха по-добре мача, като направиха разлика. След това обаче последва спад в играта им, от която се възползваха домакините. В крайна сметка след 33 минути оспорвана битка словенците дръпнаха с 1:0. Това явно пречупи българските волейболисти и не съумяха да вземат поне гейм.

Най-резултатен в мача стана натурализираният хърватин Анделко Чук, който заби 15 точки (2 блокади, 54 % в нападение). За Марек 8 точки направи Венелин Кадънков (1 ас, 1 блокада, 38 % в атака), 7 точки реализира Златан Йорданов (1 ас, 32 % в нападение), а с 6 остана Борислав Апостолов (1 ас, 2 блокади, 50 % в атака).

През следващата седмица на 7 ноември Марек гостува в Пиаченца на местния Копра Елиор с Христо Златанов. Двубоят между френския Тур (Тур) и Копра е утре от 21,30 ч б.в.