Шампионът на България по волейбол Марек Юнион Ивкони претърпя втора поредна загуба в група F на Шампионската лига от белгийския отбор Нолико в мач, игран пред около 1200 зрители в Арена Самоков.

В следващия кръг българският шампион отново е домакин - на 15 ноември ще играе срещу КАИ /Испания/.

Срещата започна равностойно, с размяна на точки, след което Нолико дръпна с 8:4, последва 14:6 и логично белгийците спечелиха първия гейм с 25:15.

Вторият гейм бе най-равностойният и най-качественият, с много изравнявания на резултата. Но при резултат 22:22 българският шампион направи грешка при изпълнение на сервис, последва ас на Йелте Ман и Нолико спечели и втория гейм с 25:23.

В третия гейм след сравнително равностойно начало белгийците доминираха, в един момент поведоха с 20:12 и без особени проблеми спечелиха и третия гейм с 25:19, а с това и срещата с 3:0, информира БТА.

Състави:

Марек: Гьорги Гьоргиев, Тодор Вълчев, Златан Йорданов, Дмитрий Бахов, Костадин Гаджанов, Борислaв Апостолов - Мартин Божилов-либеро.

Нолико: Ларс Лоршайд, Матийс Валкиерс, Йелте Маан, Херманс Еглескалнс, Симон Ван Де Вуурде, Нейтън Вунембайна - Берт Дерконинген-либеро.

--

Марек Юнион Ивкони (България) - Нолико Маасейк (Белгия) - 0:3/ 15:25, 23:25, 19:25/