Българският Лукойл Нефтохимик отпадна след драматична загуба при гостуването си на украинския Локомотив Киев с 16:18 след златен гейм в срещата-реванш от втория кръг на турнира по волейбол "Чалъндж къп" за мъже.

Бургазлии бяха спечелили първия мач с 3:2 (25:16, 25:21, 23:25, 22:25, 15:12) като домакини, но загубиха с 2:3 във втория след 15:25, 28:26, 29:25, 25:15, 11:15 и според правилника се наложи крайният победител да бъде определен с допълнителен гейм.

В него българите пропиляха аванс от 11:9, след което след 13:14 спасиха три мачбола, но в крайна сметка се предадоха за

Иначе двубоят, който продължи 2:09 часа, започна убедително за домакините, които рано поведоха с 5:0 точки в първата част и до края на гейма методично увеличаваха аванса си.

Втората част беше изключително равностойна с множество изравнявания и смени на водачеството. Българите все пак показаха по-здрави нерви в края и изравниха след 28:26.

В третата част домакините дръпнаха с няколко точки и при второто техническо прекъсване имаха аванс от 16:11, които се оказа достатъчен за успеха с 25:20.

Лукойл отново показа класата си в четвъртия гейм. Бургазлии поведоха с 10:4 и до края нямаха проблеми.

Тайбрекът вървеше равностойно, но след 8:7 българите допуснаха четири безответни точки и това се оказа фатално.

Така Лукойл пропусна възможността да се присъедини в третия кръг на надпреварата към дупнишкия Марек Юнион Ивкони, който се справи с друг украински тим Импрексарго Спорт Черкази (Украйна) след две победи с 3:1 като домакин и с 3:2 като гост.