КВК Габрово (Габрово) загуби драматично като гост първия си мач от така наречените осминафинали на мъжкия европейски клубен турнир за Купата на ЦЕВ.  Българските вицешампиони поведоха с 2:0 гейма срещу белгийския Префаксис (Менен), но допуснаха пълен обрат за крайното 2:3 (26:24, 25:18, 23:25, 25:27, 13:15).

Първият гейм премина много оспорвано при лек превес на домакините, но в заключителните моменти габровци показаха по-здрави нерви и обърнаха за 26:24.  След 14:14 във втората част южноевропейският тим постигна 7 поредни точки и предреши гейма, за да го затвори малко по-късно при 25:18 в своя полза, предаде bgvolleyball.com.

След като бяха назад в резултата през по-голямата част от третия гейм, българите успяха да обърнат и при 21:19 бяха на път да повторят подвига си от първия гейм, но този път хладнокръвието при последните разигравания беше на страната на Префаксис за крайното 25:23.  Отличната белгийска блокада и многото непредизвикани грешки в редиците на Любомир Герасимов помогнаха на домакините да наваксат изоставане от 4 точки в четвъртия гейм и да стигнат до общо четири геймбола преди да изравнят мача след 27:25.

Отборът от Менен имаше контрол върху резултата през по-голямата част от тайбрека.  Габровци не допуснаха да изостанат с повече от 2 точки назад и дори за момент, точно за смяната на полетата, излязоха с точка напред.  В крайна сметка обаче Префаксис спечели този пети гейм с минимален аванс за 15:13, а с това и мача с 3:2.

Топреализатор на срещата стана Станислав Петков със страхотните 30 точки.  Минчо Минчев добави още 27 за КВК.  Най-резултатен за победителите бе Альоша Урнаут с 21 точки.

Реваншът в зала Орловец е на 10 декември от 18:00 б.в.  Вицешампионите ще трябва да спечелят с 3:0 или 3:1, за да избягнат златен гейм или отпадане от надпреварата.