Звездата на националния ни отбор по волейбол Матей Казийски игра само два гейма пир чистата победа на неговия Тренто в Шампионската лига тази вечер. Първенеца на Италия срази австрийския АОН ХотВолей с 3:0 гейма (25:18, 25:17, 25:17) за 64 минути.Радостин Стойчев даде почивка на Матей и останалите си титуляри в третия гейм, защото съпротива от страна на австрийците липсваше.

„Всички играха поравно. Матей игра близо два гейма. АОН ХотВолей не показаха играта си от минали години” коментира пред Гонг наставникът на Тренто Радостин Стойчев. Казийски напусна полето след като записа 9 точки, Краси Стефанов се появи в игра през третата част. В група Е на Шампионската лига Тренто е първи с три успеха от 3 мача.

В същия поток тимът на Ивайло Барутов Бове записа второ поражение, след като падна в Любляна от Блед с 1:3 гейма (25:21, 16:25, 18:25, 25:15) за 97 минути. Пред 3000 зрители българинът обаче въобще не влезе в игра. На 14 януари Барутов и Бове ще гостуват на Казийски в Тренто.

В поток Д Христо Златанов и Копра Пиаченца биха олимпийските шампиони Лой Бол и Клейтън Стенли с екипа на Зенит Казан. В повторението на финала от Шампионската лига миналата година, Копра се реваншира за сребърните медали, побеждавайки с 3:1 гейма (22:25, 25:23, 25:22, 25:22).

Италианците загубиха само първия гейм на мача пред 3099 зрители, но след това си взеха три, за да стигнат до трети успех. Капитанът на Пиаченца Златанов постигна 19 точки, а най-резултатен бе Леонел Маршал с 23.

В зала Бланка водените от Владимир Алекно настоящи първенци в Лигата олимпийски шампиони със САЩ Лой Бол и Клейтън Стенли записаха съответно 2 и 20 точки. Пиаченца са първи с 3 от 3, а Зенит е с 2 победи и 1 порежение.

При дамите Мартина Стоянова, позната още като Мартина Георгиева преди да се омъжи за волейболиста Милен Стоянов, претърпя загуба с френския си тим Мулуз като гост на Екзашибаши в Истанбул с 1:3 гейма (14:25, 23:25, 25:17, 12:25) пред 750 зрители. Марти, която е националка на България влизаше като резерва в първия, втория и четвъртия гейм и постигна 3 точки. Това бе второ поражение за французойките, които заемат трето място в група Е.