Волейболният ЦСКА не успя да се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на ЦЕВ. В среща-реванш срещу Амрисвил Волей "червените" загубиха с 1:3 гейма (22:25, 22:25, 2725, 17:25), след което отстъпиха и в решителния "златен гейм" след 8:15.

В София ЦСКА бе победил швейцарците с 3:1 но в реванша Амрисвил бе по-добрият отбор на паркета. Затова помогна и завръщането в игра на някои от основните състезатели на отбора.

ЦСКА се нуждаеше от два гейма, за да си осигури място в следващия етап и драматичният успех със 27:25 в третата част даде надежда на момчетата на Сашо Попов. Домакините обаче бяха категорични в четвъртия гейм и така се стигна до решителен гейм за определяне на победителя.

В него обаче мощният сервис на Амрисвил бе непосилен за гостите и така след 8:15 ЦСКА отпадна от турнира.

Така в Купата на ЦЕВ България остана с един представител в лицето на Левски, който в своя мач реванш срещу Грьонинген спечели необходимите два гейма и въпреки загубата с 2:3 продължи напред.