Българинът с италиански паспорт Христо Златанов с екипа на Копра Пиаченца отстрани по най-драматичния начин Ястражибски Вийгел с бившия капитан на националния ни тим Николай Иванов.

В среща реванш от 1/4-финалите на турнира за Купата на европейската волейболна конфедерация италианците загубиха като гости в Полша с 2:3 гейма, но взетите две чести ги пратиха на финалите.

Миналогодишните шампиони в Топ Тиймс къп от Пиаченца победиха в първата среща с 3:1 гейма поляците. Ястрежебски се наложи тази вечер трудно с 3:2 гейма (25:22, 19:25, 25:22, 11:25, 15:12). Така след равенството 1:1 победи, решаващи се оказаха геймовете 5:4 в полза на италианците.

Христо Златанов и Николай Иванов бяха титуляри за отборите си, а другият българин в Пиаченца Венци Симеонов не игра, заради изкълчен глезен.