Хебър постигна историческа първа победа в групите на волейболната Шампионска лига за мъже. Тимът надделя над германския вицешампион Фридрихсхавен след петгеймова битка с 3:2 (25:13, 18:25, 22:25, 25:11, 15:12) в среща от група А.

Пред своята публика в зала "Васил Левски" в Пазарджик играчите на Хебър показаха характер и съумяха да спечелят в тайбрека и да зарадват около 1500-те зрители по трибуните в първото си домакинство в турнира.

Гостите бяха неузнаваемо слаби в първия и четвъртия гейм, които Хебър спечели съответно с 25:13 и 25:11, но германците успяха да вземат втория и третия с 25:18, 25:22.

В тайбрека Хебър бе по-мотивираният отбор и успя да затвори срещата с атака на Виктор Йосифов и да спечели след близо два часа игра.

Най-резултатен за Хебър бе италианският посрещач Якопо Масари с 20 точки, а Тодор Алексиев добави 15. За гостите се отличи черногорецът Воин Чачич с 16 точки.

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев, Теодор Салпаров - либеро (Стойко Ненчев, Мартин Симеонов, Иван Станев, Дейвид Кръстев)

Старши треньор: Камило Плачи

Фридрихсхафен: Деян Винчич, Лукас Маазе, Даниел Муниз, Воин Чачич, Маркус Бьоме, Андрий Аганиц - Блейър Бан-либеро (Лусиано Весентин, Щефан Тил)

Старши треньор: Марк Лебедев