Отборът на Хебър излиза за трета победа в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол срещу първенеца на Белгия КНАК Рьозеларе. Двубоят е днес и стартира в 18:00 часа, като ще бъде предаван пряко по MAX Sport 2.

Тимът от Пазарджик постигна втора победа в група „А“, след като в своята зала се наложи с 3:2 гейма (23:25, 21:25, 25:20, 25:22, 16:14) над същия противник във вчерашния ден. Волейболистите на италианския треньор Камило Плачи направиха обрат от 0:2 до 3:2 гейма, а след това сътвориха още един обрат в тайбрека, където успяха да изтръгнат успеха от 13:14 до 16:14.

Отборът на КНАК трябваше да домакинства, но заради проблеми с рестрикциите за COVID двата състава се разбраха да играят в залата на Хебър, който беше записан като символичен гост.

В групата начело е Ястжембски (Полша) с 18 точки, постигнати от 6 победи в 6 мача. Кнак Рьоселаре има 2 победи и 3 поражения и 5 точки. Следва германският Фридрихсхафен с 1 победа и 5 поражения, а Хебър е с 2 победи и 3 загуби, но с 4 точки.