Настоящият крал на Европа Сислей (Тревизо) отпадна от Шампионската лига по волейбол! Първенците от миналата година в най-престижния турнир на Стария континент бяха отстранени на ¼-финалите от немския Фридрисхафен. Бившият клуб на Светозар Иванов спечели първата среща с 3:0 гейма като домакин, във втората загуби с 2:3 (25:14, 22:25, 20:25, 25:23, 10:15), но с общ резултат от 5:3 гейма отстрани Фей, Чизола и компания. Немците се класираха за финалите в Москва на 30 март и 1 април.

Европейският клубен шампион с Владимир Николов от сезон 2004/2005 Тур също намери място във финалната четворка на Шампионската лига. Французите отнесоха испанския Портол Драк (Палма де Mайорка) с 3:1 гейма в първия ¼-финал, а сега взеха втори успех с 3:2 гейма (25:20, 22:25, 25:15, 22:25, 15:12). Тур ще бъде съперник на Динамо с Матей Казийски и Теодор Салпаров в ½-финала на 30 март от 17:30 часа българско време в руската столица.

Последният четвърти тим във финалите ще бъде определен тази вечер – 14 март от 21:30 часа между Лубе Банка Мачерата и КНАК (Розеларе). Италианците водени от Иван Милкович водят с 1:0 победи, след като спечелиха убедително домакинския си ¼-финал от Шампионската лига с 3:0 гейма срещу белгийците. Тези два тима бяха заедно с Левски Сиконко в предварителна група Ц на надпреварата.