Отборът на Волей Алба-Блаж, в който играят Петя Баракова (на снимката) и Славина Колева, постигна четвърта победа в най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Румънският тим спечели с 3:2 (15:25, 25:21, 20:25, 28:26, 15:13) срещу френския Мюлхаус. Баракова изигра добър мач за победителките и завърши с 2 точки. Славина Колева се появи в игра в решаващия тайбрек, но не отбеляза точка.  Алба-Блаж е лидер в своята група с 4 победи, а съперничките им са трети с 1 успех.

В другия двубой от тази група "А", втори успех постигнаха Мира Тодорова и Гергана Димитрова, които играха за Волеро (Цюрих) при победата над Девелопрес Скайрес (Полша) с 3:1 (25:16, 18:25, 25:22, 25:22). Тодорова изигра страхотен мач за победителките и стана втора по резултатност с 16 точки. Димитрова се появи за кратко на терена през втория и третия гейм, но не записа точка.  В класирането Волеро е на второ място със 7 точки след 2 победи и 2 загуби.