Марица Пловдив загуби драматично гостуването си на Уралочка Екатеринбург (Русия) с 2:3 (17:25, 25:18, 25:18, 22:25, 13:15) в среща от третия кръг в група F на волейболната Шампионска лига за жени. Българките бяха близо до първа победа, но не успяха да се възползват от шансовете си в края на решителния тайбрек.

Момичетата на Владимир Орлов започнаха силно мача и поведоха с 5:2, но постепенно домакините изравниха и дори обърнаха до 10:6 в своя полза. Пловдивчанки намалиха до 11:12, но след това рускините доминираха и взеха първия гейм. Във втората част Марица контролираше играта от началото, дръпна с 15:8 и успя да изравни. Третият гейм започна равностойно, но след 7:7 гостенките взеха седем от следващите осем разигравания и поведоха с14:7, а след това удържаха аванса си.

В четвъртата част тимът на Уралочка стартира по-добре и дръпна с 9:4, като до края не позволи да бъде застигнат.

Така се стигна до тайбрек, в който домакините изградиха преднина от 8:5 точки, но Марица успя да я стопи и дори водеше при 13:12, но с три поредни разигравания рускините стигнаха до първия си успех в групата.Александра Холстън от пловдивчанки беше най-резултатна с 21 точки, а Александра Миланова добави 18. За домакините също с 21 точки завърши Ксения Парубец, а с 18 се отчете Богдана Анисова.

В следващия си мач в групата Марица гостува на Динамо Москва на 23 януари.