Марица Пловдив допусна четвърта поредна загуба в Шампионската лига по волейбол за жени. В среща от група "D" българският шампион отстъпи с 0:3 (22:25, 11:25, 14:25) при гостуването си срещу Фенербахче.

На двубоя в Истанбул отборът на Марица беше подкрепян от кмета на Пловдив Здравко Димитров, който присъства в зала "Буркан Фелек". Българският отбор игра без Силвана Чаушева и Боряна Ангелова, а официален дебют за първия състав направи Елена Коларова.

Марица започна много добре и поведе с 5:2. Стигна се дори до 8:3 и 13:7 за пловдивчанки. Домакините изравниха при 15:15, но гостите отново имаха две точки аванс - 19:17. Фенербахче успя да измъкне гейма с 25:22 след серия от три поредни сервиса на Арина Федоровцева.

Във втората част турският гранд поведе със 7:1 и затвори гейма след 25:11. В третия гейм домакините взеха солидна преднина при 8:3 и завършиха мача след 25:14 за 68 минути.

Арина Федоровцева стана MVP на двубоя. Рускинята беше най-резултатна за победителките с 13 точки.

Най-резултатна за Марица стана Александра Миланова с девет точки, докато Симона Димитрова завърши със седем точки.

Фенербахче отново оглави група "D" с 11 точки, докато Марица е на четвърта позиция.

В следващия си мач от групите на най-силния евротурнир пловдивчанки ще приемат на 1 февруари в зала "Колодрума" френския Безие.