Италианският Бре Банка Ланути (Кунео) с Цветан Соколов се класира за финалната четворка в Шампионската лига, след като в четвъртфинален мач-реванш победи с 3:2 (25:17, 25:19, 22:25, 21:25, 15:8) и 15:7 в златния гейм сънародниците си от Лубе Банка Марке (Мачерата). В първата среща преди седмица шампионите на Италия спечелиха с 3:0.

Българският диагонал игра страхотно, като в решаващия златен гейм бе неотразим за отбраната на Лубе. Соколов стана и най-резултатен в епичния двубой, като заби 22 точки (3 аса, 4 блокади, 44 % в нападение). По 18 добавиха съотборниците му Олег Антонов (2 аса, 1 блокада, 52 % в атака) и белгийският капитан Вут Вайсманс (4 блокади, 50 % в нападение). Отлично се представи и френският национал Ървин Нгапет с 13 точки (1 ас, 2 блокади, 40 % в атака), съобщава bgvolleyball.com.

За гостите от Мачерата, които загубиха втори важен мач в рамките само на няколко дни след поражението от Итас Диатек Трентино (Тренто) в Серие А1, Иван Зайцев (3 блокади, 29 % в нападение) и холандецът Дик Кой (2 блокади, 46 % в атака) направиха по 15 точки.

Така в средата на март в руския град Омск, където ще се проведе финалната четворка на Шампионската лига, Бре Банка Ланути ще се изправи срещу полския ЗАКСА (Кенджежин-Кожле), а в другия полуфинал домакина Локомотив (Новосибирск) ще излезе срещу актуалния носител на титлата Зенит (Казан).