Националният отбор на България за младежи под 20 години спечели групата си и се класира на полуфинали на европейското първенство в Гърция и Сърбия. Воденият от Мирослав Живков тим надигра Испания с 3:0 (25:18, 25:17, 25:21) в последната си среща от група II, изигран в Арта (Гърция).

"Лъвчетата" имат актив от 18 точки (6 победи, 1 загуба). Съперникът е на седма позиция с 6 точки (1 победа, 6 загуби).

Чехия също се класира за четворката, като има 17 точки (6 победи, 1 загуба) и е втори в таблицата.

Българските волейболисти очакват съперника си в следващия етап, който ще стане ясен днес (4 септември) след завършване на двубоите от група I.

В първите две части нашите момчета бяха доминиращи и нямаха особени проблеми да поведат с 2:0 гейма. Между двата гейма имаше проблеми с осветлението в залата, което наложи прекъсване на срещата за около 40 минути.

Третият гейм тръгна под диктовката на иберийците (3:1, 7:4), но постепенно бяха настигнати от нашите момчета. След осмата точка играта продължи равностойно, след което волейболистите на Мирослав Живков дръпнаха и не допуснаха да бъдат преодоляни. В ключовите моменти испанците намалиха част от изоставането си, но българските състезатели останаха стабилни и затвориха чисто.

Най-резултатен бе Николай Иванов с 12 точки (3 аса, 2 блокади), с по 11 точки се разписаха Жасмин Величков (2 аса) и Костадин Козелов (4 блокади). 10 точки записа Кристиан Титрийски (2 блокади), толкова реализира и Симеон Николов (2 блокади).