Франция спечели чиста победа срещу България с 3:0 (25:21, 25:20, 25:23) в мач от четвъртия кръг на турнира по волейбол за мъже Лига на нациите във Варна.  С успеха си французите излязоха на върха на класирането с 25 точки след 8 успеха срещу 2 загуби в надпреварата досега  България остава на 12-ата позиция с три победи и седем поражения и 9 точки. За домакините срещата започнаха Светослав Гоцев, Николай Учиков, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов и либеро Теодор Салпаров.

Още при спечелването на първата точка в срещата от "трикольорите" Скримов получи контузия и бе заменен от Николай Пенчев.  Гостите успяха да поведат с 5:3 след две равенства в началото на първата част. С ас на Валентин Братоев България изравни при 5:5, но при първото техническо прекъсване домакинте изоставаха с 5:8.  Франция успя да поведе с 5 точки при 12:7, което накара селекционера на България Пламен Константинов да вземе прекъсване. Домакините успяха да намалят пасива си, но при второто прекъсване резултатът бе 16:12 за гостите.

След прекъсването след страхотна атака на Гоцев, точка от намален удар на Братоев и пусната топка от Николай Пенчев домакините стопиха пасива си до точка 16:17. Силите на България обаче не стигнаха за обрат и независимо че Франция пропиля един геймбол взе първата част с 25:21. След две равенства в началото на втората част гостите успяха да поведат с 6:2, българите намалиха до 6:7, но при първото първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за Франция. Националите ни изравниха при 9:9, последваха нови три равенства, след които Франция поведе с 15:12, а при второто техническо прекъсване "петлите" водеха с 16:13. До края на втората част французите показаха много добра игра и спокойно затвориха гейма с 25:20.

Третата част започна изключително оспорвано и резултатът се движеше точка за точка. След седем изравнявания при първото техническо прекъсване авансът отново бе за Франция - 8:7. Веднага след прекъсването националите ни реализираха две точки и поведоха, но Франция отбеляза три поредни точки и поведе с 11:9. При 12:10 за Франция Пламен Константинов пусна в игра Боян Йорданов, който раздвижи играта на националите ни. България успя да изравни при 15:15, но при второто техническо прекъсване авансът бе за Франция - 16:15. След прекъсването българите успяха да изравнят при 17:17.

Последваха нови 4 изравнявания, след което Франция поведе с 2 точки при 23:21. България изравни при 23:23, но след грешка при изпълнение на сервиз от Светослав Гоцев гостите отново поведоха, а с блок-аут на Жан Патри затвориха гейма с 25:23 и съответно мача с 3:0. Валентин Братоев завърши с 9 точки за България, а след него по резултатност с по 8 пункта останаха Розалин Пенчев и Светослав Гоцев. За Франция най-добър беше Патри с 16 точки.

Турнирът продължава утре с вторите срещи в групата. От 15.30 часа Бразилия играе с Франция, а от 18.30 България посреща Канада.