Български волейболисти няма да играят н Топ 6 на Шампионската лига. Евгени и Николай Иванов с полския Ястрежебский Вийгел бяха отстранени от руския Динамо Транс Казан. При дамите в най-елитното клубно първенство място в следващата фаза на елиминациите намери само помощник треньорът на националките Нели Маринова – Нешич със своя Сирио Перуджа. Ева Янева и Страшимира Филипова и Кан бяха спрени от Волеро Цюрих.

Снощи като домакин Ястрежебски победи шампиона на Русия Динамо Транс Казан с 3:2 гейма (25:16, 17:25, 25:22, 19:25, 15:12), но това се оказа недостатъчно за Иванови да се класират за Топ 6. Руснаците се нуждаеха само от един гейм за продължаване напред. Пушката завърши със шест точки, Ники с една, Мурек с 17, а Роберт Прийгел бе най-резултатен с 19 точки. За руснаците американецът Клейтън Стенли реализира 14 точки.

В следващата фаза продължава настоящият шампион Фридрисхафен (Германия), след разгром над Динамо Москва. Билет за следващите елиминации взе и бившият тим на Дани Милушев Кан след победи над Пари Волей (Франция).

В Топ 6 влезе Нели Маринова – Нешич със своя Сирио Перуджа. Италианките отстраниха Тенерифе Маршал с две победи. Перуджа би снощи като гост за 99 минути с 3:1 гейма (28:26, 23:25, 25:18, 25:22). Нели бе на полето само през първите два гейма. Любопитно е, че в следващата фаза се получава не само италиански сблъсък, а Нели, която този сезон премина в Перуджа – тимът на Тони Зетова, ще срещне бившите си съотборнички от Монтескиаво Иези. Перуджа е носител на трофея от миналия сезон.

Ева Янева и Страшимира Филипова тази година няма да играят финал на Шампионската лига. С тима си Кан те бяха отстранени от Волеро Цюрих. Съставът от фестивалния град успя да вземе само два гейма и то в първия мач. Снощи швейцарките биха с чистото 3:0 гейма (25:21, 25:20, 25:12). През 1035 зрители Ева бе най-резултатна за тима си с 9 точки, а Страши завърши с 5.