Внукът на легендата на българския волейбол Димитър Златанов – Мануел, който играе за Италия, намери място в идеалния отбор на европейското първенство по волейбол за мъже под 18 години в София. Младата звезда получи приза от Любомир Ганев.

Президентът на БФ Волейбол награди и най-добрия играч на форума. За номер 1 беше избран Ноа Дюфло-Роси от отбора на Франция, който спечели титлата. Във финала в зала "Левски София" "петлите" постигнаха чиста победа над тима на Италия с 3:0 (25:15, 25:20, 25:21).

На финала превъзходството на Франция бе голямо. Най-резултатни за победигелите бяха диагоналите Ноа Дюфло-Роси с 16 точки и Андрей Йоканович с 15. Мануел Златанов завърши с 13 точки за Италия.

В мача за трето място тимът на Полша се наложи над Испания в оспорван двубой с 3:2 (25:21, 25:20, 28:30, 26:28, 15:12).

Ганев и столичният кмет Васил Терзиев връчиха сребърните медали на „адзурите". Шампионите получиха отличията си от Здеслав Барач, член на административния борд на CEV, заедно с Петър Младенов, зам.-министър на спорта.