Женският национален отбор на Сърбия триумфира за трети път с европейската титла. "Плавите" се наложиха над домакина Турция с 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13) в големия финал на надпреварата, изигран в зала "Ататюрк" в Анкара.

Сърбия спечели златото и през 2013 и 2017 г., за туркините това е втори загубен финал - след 2003 г. Тогава Полша се окичи с най-благородния метал след резултат от 3:0 гейма.

Двубоят бе доста оспорван, а в тайбрека борбата бе със зъби и нокти за всяка точка. Двата тима си разменяха лидерството, но в крайна сметка сръбкините показаха по-голяма устойчивост в решителните моменти и се поздравиха с успеха след 132 минути игра.

Италия спечели бронзовите медали на европейското първенство. след победа над Полша с 3:0 (25:23, 25:20, 26:24) в малкия финал на надпреварата.