Националът Алекс Николов и неговият Лубе Чивитанова се класираха за полуфиналите от италианското първенство, след като надиграха воденият от Радостин Стойчев Верона с 3:0 (25:19, 25:23, 25:23) в решителния пети мач от 1/4-финалите.

Така шампионът спечели серията с 3-2 победи, след като изоставаше с 0-2 загуби.

Алекс Николов завърши с 15 точки и бе най-резултатен за победителите. С отлична серия на сервис в края на третия гейм българският национал помогна двубоят да бъде затворен от шампионите в рамките на три гейма срещу състава на Радостин Стойчев.

За Верона Алекс Грозданов записа 3 точки (2 блокади).

На полуфиналите ще има и друг българин - Матей Казийски, чийто тим Тренто се класира в четворката още преди една седмица. Другите полуфиналисти ще станат ясни в понеделник, когато са петите мачове от четвъртфиналите Перуджа - Милано и Модена - Пиаченца.