Националният отбор на Русия смаза Полша в последен мач от първата фаза на Европейското първенство по волейбол, което се провежда именно в Русия.

„Сборная” тотално надигра поляците като ги победи с 3:0 гейма (25:22; 25;23; 25;14) за 75 минути игра. По този начин Русия завърши на първо място в група B с 3 победи от три мача.

Полша пък е на незавидното трето място с победа и две загуби. Този успех обаче е над отпадналия отбор на Турция и няма да се зачита за следващата фаза на турнира.

Така поляците започват срещите си срещу отборите на България, Италия и Финландия с актив от две загуби, което сериозно намалява шансовете им за участие на полуфиналите.

Втори в групата завърши Белгия с две победи и една загуба.

България излиза в първия си мач от следващата фаза във вторник срещу Русия 19 часа. Другите мачове на „трикольорите” са във сряда срещу Полша 16:30 часа и в четвъртък срещу Белгия 14 часа.