Българският национал Александър Николов бе избран за най-полезен играч на терена при драматичната победа на Кучине Лубе Чивитанова над Монца с 3:2 (25:18, 23:25, 25:22, 18:25, 15:13).

Николов бе на терена през целия мач, като завърши с 24 точки, най-много от тима си, заедно с кубицена Марлон Янт-Ерера. Големият син на Владимир Николов реализира 21 точки от атака (51% успеваемост), една блокада и две точки направи от сервис. Той имаше и 40 процента при посрещането.

Тимът от Чивитанова-Марке е на път да постигне впечатляващ обрат, след като изоставаше в четвъртфиналната серия с 0:2 и бе на прага на елиминирането. В решаващия двубой Чивитанова ще бъде домакин в сряда. Победителят няма да бъде фаворит в полуфиналите срещу тима на Тренто, който завърши първи в редовния сезон.

Николов бе особено убедителен в първия гейм, в който реализира 9 точки за тима си (смайващите 88% успеваемост), като заби и последната точка в мача.  Във втората част направи важен ас при 22:24, но все пак отборът му загуби в края.

Алианц Милано с Матей Казийски в редиците си също стигна до пети мач, след като се наложи над Пиаченца с 3:2 (28:30, 25:27, 25:23, 27:25, 15:6). Мачът бе изключително оспорван и продължи близо 2 часа и половина. Домакините от Милано изоставаха в резултата с 0:2, но успяха да направя обрат. Казийски завърши с 6 точки - 3 от атака, една блокада и два аса. Най-резултатен от неговия тим бе Фере Регерс с 22 точки, а в мача - Юри Романо от Пиаченца с 29 точки. Петият двубой ще бъде в сряда, като домакин е Пиаченца. Победителят ще играе на полуфинал срещу Перуджа./БТА