Нефтохимик постигна категорична победа с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 25:17) в полуфинална среща от турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

Тимът от Бургас беше категоричен господар на полето и заслужено си гарантира мястото на финала в неделя. Те имаха превъзходство във всички елементи на играта, като добруджанци успяваха да бъдат равностойни до средата на първите два гейма.

12:12 беше последното равенство в първия гейм, след което Нефтохимик поведе с 15:13, 16:14 и след 24:20 беше въпрос на време да затвори частта.

Вторият гейм започна много по-равностойно. Нефтохимик поведе с 4:3, но малко по-късно Добруджа направи обрат 8:7 и 9:8. Шампионите изравниха при 10:10, а Николай Учиков, който се намеси решаващо в първата част, даде тук преднина при 12:10, както и помогна за 21:18.

Съперникът на финала ще стане ясен от другия мач между Хебър (Пазарджик) и Левски (София).