Бившият национал Матей Казийски и отборът на Алианц (Милано) постигнаха първа победа за новия сезон в италианската Суперлига. Възпитаниците на Роберто Пиаца надиграха Кучине Лубе (Чивитанова) с 3:0 (25:21, 27:25, 25:21) гейма в среща от четвърти кръг, изиграна в "Палалидо".

Казийски се разписа с 11 точки (1 блокада), като бе втори по резултатност. Най-голям актив записа Фере Режер - 15 пункта (1 ас, 1 блокада). За Лубе Алекс Николов завърши с 15 точки (1 ас, 1 блокада), 16 добави Адис Лагумджия (2 аса, 2 блокади).

Милано е на десета позиция с 4 точки (1 победа, 3 загуби), Лубе е на пето място с пет пункта (2 победи, 2 загуби).

В следващия кръг Милано среща Итас Трентино (Тренто) на 15 ноември (сряда). Лубе пък излиза срещу новака ФармИталия Катания.

Междувременно, Цветан Соколов и неговият Динамо Москва се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Русия след успех над Кузбас Кемерово с 3:0 гейма във втора четвъртфинална среща помежду им. На 1/2-финалите Соколов и Динамо ще играят със Зенит Санкт Петербург.