Полша се класира за 1/4-финалите в тазгодишното издание на Европейското първенство по волейбол, след като надигра Белгия с 3:1 гейма (25:16, 25:17, 23:25, 25:22) в Бари, Италия.

Възпитаниците на Никола Гърбич преминаха убедително през съперника в първите два гейма, но в трети и четвъртия бяха сериозно затруднени от бойките белгийци, които не бяха далеч от това да се доберат до тайбрек. Все пак, класата на световните вицешампиони си каза думата и така „Дружина полска“ оформи четвъртфиналистите в надпреварата, като в спор за място в последните четири ще играе със Сърбия, която надви Чехия.

Норберт Хубер бе най-резултатен за поляците с 25 точки. 14 за успеха добави Марчин Януш, с 13 завърши Александър Сливка, а по 12 реализираха Лукаш Качмарек и Якуб Кочановски. За белгийците Матийс Десмет бе над всички с 16 точки, а 14 добави Фере Регерс, но усилията им се оказаха недостатъчни за нещо повече от почетна загуба.