Монтана отстрани Левски в най-интересния мач от първия ден на третия кръг в турнира за Купата на България по волейбол за мъже, след като спечели с 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:13). ЦСКА и Добруджа също продължават в следващия кръг след лесни победи днес.

Левски започна по-добре и спечели първите три точки в мача, но следващите четири бяха за домакините и те поведоха за първи път. В последствие гостите изравниха с осмото разиграване, но Монтана направи серия от пет поредни за 9:4 и повече не погледна назад в гейма.

Втората част се разви точно като първата, но двата отбора бяха с разменени роли. Този път Монтана спечели първите три разигравания, а Левски направи серия от пет поредни точки за 21:19 и повече не загуби аванса си.

"Сините" стартираха третия гейм с нова дълга серия за 7:2, но Монтана постепенно ги настигна, поведе за първи път при 18:17 и затвори частта на 22. В последния гейм нямаше интрига и този път домакините спечелиха шест поредни точки за 10:6 и загубиха само още седем до края.

ЦСКА надви Тетевен Волей с 3:0 (25:16, 25:16, 25:11) в следващия мач, докато Добруджа 07 се наложи над Ботев Луковит с 3:0 (25:18, 25:18, 25:19) в късния.