Отборът на Трентино, за който играе бившият български национал Матей Казийски, ще играе за бронзовите медали на Световното клубно първенство по волейбол в Бетим, Бразилия.
В изцяло италиански сблъсък на полуфиналите Трентино отстъпи с 2:3 (20:25, 25:22, 25:23, 20:25, 19:21) гейма на Кучине Лубе Чивитанова. Казийски завърши мача с 15 точки, като игра на много високо ниво и се отличи с ключови отигравания в края на срещата.

Кучине Лубе започна мача много силно и спечели първия гейм с лекото с 25:20, но последва обрат в играта и Трентино успя да измъкне втория и третия гейм с 25:22 и 25:23. Тимът от Тренто се движеше чудесно и в четвъртия гейм, в който водеше с 18:16, но с някои феноменални изпълнения на кубинеца Марлон Янт и бразилеца Рикардо Лукарели Кучине Лубе направи шест поредни точки, за да поведе с 22:18 и да изравни след 25:20.

В тайбрека Трентино поведе с 9:5 точки, но позволи на съперника си да изравни при 10:10, като отново Янт беше герой за тима в бяло.

Кучине Лубе поведе с 14:12, но след грешка на Иван Зайцев резлултатът беше изравнен за 14:14. Атака на Матей Казийски донесе ново равенство - 15:15, а ново резултатно изпълнение на българина донесе ново изравняване при 16:16. До края отборите играха точка за точка, но Кучине Лубе направи пробив при 20:19 и спечели мача с 21:19.

За победителите от Кучине Лубе с 28 точки приключи Марлон Янт, 18 прибави Роберланди Симон, а със 17 остана Рикардо Лукарели.

За Трентино Алесандро Микиелето се отличи с 23 точки, а Даниеле Лавия добави 17.

В мача за бронзовите медали Трентино ще играе с ФУНВИК, който в изцяло бразилски полуфинал загуби от САДА Крузейро с 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 16:25).