Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът му Алианц (Милано) се класираха на полуфинал за Купата на Италия. Воденият от Роберто Пиаца отбор надделя над носителя на трофея през 2023 г. Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) с 3:2 (25:16, 20:25, 25:21, 22:25, 22:20) в сблъсък, изигран в "ПалаБанка" в Пиаченца.

Така в следващия етап Милано среща победителя от двойката Сър Суза Вим (Перуджа) - Валза Груп Модена. Двубоят между тях е на 4 януари (четвъртък) от 21:30 ч. б.в.

Алианц (Милано) се класира на полуфинали за трети пореден път - след 2022 и 2023 г. Финалната четворка ще се изиграе на 27-28 януари (събота и неделя).

Матей Казийски и съотборниците му на два пъти повеждаха в резултата - с 1:0 и 2:1 гейма, но домакините от Пиаченца изравниха до 2:2.

В тайбрека Милано имаше мачбол при 14:12, но селекцията а Андреа Анастази стигна со 14:14, след което също можеше да затвори мача при 15:14. Последваха още няколко равенства в резултата, за да се стигне в крайна сметка до драматичен успех за Милано с 22:20 в тайбрека и 3:2 гейма.

Матей Казийски се отчете с 13 точки (1 блокада). Най-резултатен бе Юки Ишикава с 19 точки (2 аса, 2 блокади), с 18 точки завърши Фере Режер (1 ас, 2 блокади). 16 точки добави Агустин Лосер (4 блокади). За съперника Рикардо Лукарели се отчете с 23 точки (1 ас), с 18 точки завърши Фабрицио Жирони (2 блокади).