Германия се наложи с 3:2 гейма над Полша в последен мач от груповата фаза на олимпийската волейболна квалификация в Берлин.

Бундестимът победи пред собствена публика световния шампион след 21-25, 25-17, 25-22, 22-25 и 15-10.

Така Германия завърши на първо място в група А, а поляците останаха втори. Това определи и полуфиналите, като немците ще играят срещу Русия, а Полша - срещу Франция - лидера от група В.

"Макс Шмелинг Харе" бе разпродадена за важния мач на Германия, и отборът на домакините не разочарова. Зрителите пък видяха за първи път тайбрек тази седмица, а немският състав водеше и на двете технически прекъсвания, и игра по-убедително, за да затвори мача. Бундестимът поведе с 10-6, и бе въпрос на концентрация да спечели с 3:2 гейма.

Двубоят продължи 2 часа и осем минути, а най-резултатен бе Симон Хирш със 17 точки, 16 добави Себастиан Шварц. Давид Конарски с 13 точки бе най-резултатен за Полша.

Германия и Русия играят в първия полуфинал в събота от 17.35 българско време, а от 20.35 е мачът между Франция и Полша.