Мъжкият национален отбор по волейбол на Франция продължава успешния си старт във втора дивизия на Световната лига, като записа трети пореден успех досега. В първия си мач като гост на Япония, Петлите не се церемониха много, като надиграха домакините с 3:0 (25:12, 25:14, 26:28). Така тимът на Франция вече се очерта като лидер в предварителна група D, като оглавява еднолично потока с 9 точки и само един загубен гейм.

В другия мач от групата имаше пълна драма, като Чехия победи като гост Южна Корея с 3:2 (20:25, 25:19, 18:25, 25:20, 15:12) в първия мач между двата тима. Двубоят продължи повече от два часа и десет минути, като чехите, които изоставаха с 1:2 гейма се върнаха в играта в четвъртия гейм, а след това успяха да направят и пълен обрат, за да вземат мача с 3:2 гейма. С това те записаха 2 точки от мача и вече имат актив от 4 точки, пише bgvolleyball.com.

Така, два тима Чехия и Япония са с еднакъв актив от по 4 точки в група D, но европейците имат по-добро съотношение победи-загуби, като заемат втора позиция в таблицата, а азиатците са трети.