Отборът на САЩ победи Турция с 3:2 (25:21, 25:17, 22:25, 19:25, 15:12) и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по волейбол за мъже, където ще чака победителя от двубоя между домакина Полша и Тунис.

Успехът дойде изключително драматично за американците, които бяха смятани за големи фаворите. Те спечелиха сравнително лесно първите два гейма, но вместо да затворят мача с чиста победа, позволиха на тима на Турция да се върне. Така се изиграе тайбрек, в който резултатът бе 12:12, но по-голяма класа на тима на САЩ все пак му позволи да отбележи последните три точки.

Атаката на Турция бе по-силна, но американците се наложиха драматично заради по-добрия си сервис и блок.

Най-резултатен за американците със 17 точки бе Дейвид Смит, а 15 добави Матю Андерсън. Над всички в мача бе турският диагонал Адис Лагамуджа, който заби цели 31 точки.