Юношата на Виктория Волей (Пловдив) Розалин Пенчев изигра поредния си силен мач в първенството на турската волейболна лига.

21-годишният посрещач бе титуляр за своя тим Токат Беледийе Плевне при победата с 3:1 (21, -21, 23, 21) гейма като гост на Борнова Анадолу.

Пенчев завърши двубоя със 17 точки (1 блок, 1 ас и 57% ефективност в атака). Освен това пловдивчанинът записа 68% позитивно и 59% перфектно посрещане.

В същото време братът близнак на Розалин – Чоно Пенчев, бе титуляр за Ираклис (Солун) при загубата с 2:3 (-15, 23, 25, -17, -11) гейма срещу АОП Кифисиас.

Разпределителят, който също е юноша на Виктория Волей (Пловдив), записа една успешна атака в двубоя.

Друг талант на Виктория Волей (Пловдив)  - Кирил Меретев,  постигна 17-а победа от началото на 2016 година със своя отбор Бригам Йънг Юнивърсити Кугарс, състезаващ се в Националното колежанско първенство на САЩ по волейбол.

Кугърс имат едва 3 поражения, а 22-годишният Меретев играе във всеки мач на тима си.