Бившият капитан на националния отбор Цветан Соколов и неговият Динамо Москва триумфираха в поредно българско дерби в Русия. Възпитаниците на Константин Брянский надиграха водения от Пламен Константинов Локомотив Новосибирск с Мартин Атанасов в състава с 3:0 (26:24, 25:20, 25:23) гейма в среща от четвърти кръг.

Соколов бе най-резултатен с 13 точки (3 аса). С 10 завърши Денис Богдан (1 ас). За съперника Атанасов се отчете с 11 пункта (3 блокади) и бе втори по резултатност. Точка повече записа Иля Казаченков (1 блокада).

Динамо е четвърти във временното класиране с 9 точки (3 победи, 1 загуба), Локомотив е на трета позиция със същия актив и баланс, но по-добро точково съотношение в геймовете.

В следващия кръг московчани се изправят срещу Кузбас Кемерово и Аспарух Аспарухов на 11 ноември, събота, от 17:00 ч. в мач за Купата на Русия. Локомотив има за съперник Белогорие Белгород от 14:00 ч. б.в.