България спечели за първи път турнира по волейбол за жени за "Купа Елцин", който се проведе в Екатеринбург. На финала  българките надиграха изключително драматично домакините от Русия с 3:2 (16:25, 25:20, 28:30, 25:23, 15:11).

Треньорът на българския отбор Владимир Кузюткин започна със  стартов състав Добриана Рабаджиева, Цветелина Заркова, Диана  Ненова, Елица Василева, Страшимира Филипова, Емилия Николова и  либерото Десислава Николова.  Двата отбора си размениха по един гейм и резултатът стана  1:1 след края на първите две части. Третият гейм беше  изключително оспорван, но рускините победиха драматично в него с 30:28. Това не смути българския състав, който се добра до  тайбрек след трудно 25:23 в четвъртата част. Решителният пети гейм започна отлично за България.

Отборът  водеше с 8:3 при смяната на полетата и в крайна сметка победи с  15:11, въпреки финалния щурм на руския отбор. Топреализатор при обрата за България стана Емилия Николова,  която отбеляза 24 точки. Съотборничката й Добрана Рабаджиева  добави 19 точки за победата на българките. За домакините  Бавикина реализира 21 точки./БТА