Бразилският национален тим спечели Световната лига по волейбол след невероятна победа във финала над Сърбия 3:2 (22:25, 25:23, 25:22, 23:25, 15:12). Двубоят се състоя в „Белградска арена”, а в залата присъстваха над 20000 зрители.

Първият гейм в мача протече изключително равностойно, като двата тима непрекъснато сменяха водачеството си, за да се стигне до 25:22 в полза на Сърбия.

Бразилия започна мощно втория гейм в мача и поведе до 4:3. Символичните домакини обаче съумяха да се върнат в играта – 5:5. След две грешки от сервис „селесао” отново дръпна в резултата, за да се стигне до три точки преднина – 10:7. Постепенно играта отново се изравни и в заключителната част на гейма се стигна до 22:22. Бразилия обаче съумя да приключи частта с успех – 25:23.

Третият гейм бе отново за кариоките. Бразилия стартира силно и бързо натрупа солидна преднина – 11:6, 16:8. Постепенно сръбските волейболисти успяваха да намалят значително аванса на Бразилия, но в крайна сметка до изненада не се стигна и южноамериканците се наложиха с 25:22.

Първото техническо прекъсване в четвъртата част дойде при леко предимство на Бразилия-8:7. Сърбия успя да обърне развоя на резултата в своя полза, но съвсем за кратко, за ново минимално водачество на селесао – 14:13. Въпреки оспорваната игра Сърбия съумя да затвори частта с 25:23 и така да доведе мача до решителен тайбрек.

В петия последен гейм Бразилия показа класата си и спечели с 15:12, като отново най-добър в редиците на селесао бе звездата Жиба.

Най-резултатен в мача бе Невеш от състава на Бразилия с 29 точки, а Мурило и Саткамп записаха по 15. Жиба пък реализира две по-малко. Иван Милкович от състава на Сърбия приключи срещата с 28 точки.

Това е осма титла за Бразилия, като по този начин се нареди до тима на Италия, който също има осем трофея.