ЛукОйл Нефтохимик се класира за втория кръг от европейския турнир Чалъндж Къп. Волейболистите отстраниха беларуския Западни Буг чрез въведеният за първа година „Голдън сет – Златен гейм”.

При гостуването си в срещата реванш шампионите бяха изненадани от домакините с 3:0 гейма (25:23, 25:19, 25:23). Така след размяна на по една чиста победа за отбора домакин – миналата седмица в Бургас за ЛукОйл Нефтохимик и днес в Беларус за Западни Буг, се стигна до решителния „Златен гейм”, в които избраниците на Северин Димитров триумфираха с 15:9 точки. Този резултат праща шампионите и носители на Купата на България за миналия сезон във втората фаза на този трети по сила евротурнир.

В следващия кръг на Чалъндж Къп бургаския тим ще гостува на чешкия Опава на 20 или 21 октомври.

Западний Буг – ЛукОйл Нефтохимик 3:0 (25:23, 25:19, 25:23) и 9:15 в „златен гейм”

ЛукОйл Нефтохимик: Иван Станев 2, Мартин Пенев 12, Стоян Самунев 8, Николай Николов 16, Петър Христов 13, Андрей Николов 5, Калин Василев – либеро (Миомир Красич 3)

Западний Буг: Батсиан 13, Цикманович, Мархол 5, Панчевич 14, Китър 9, Козич 2, Сиджуик – либеро (Клюшевски 4, Хътс 1)