Единадесетият кръг на втория дял на волейболната Серия А1 не е добър за българските представители. Тренто, Кунео и Пиаченца претърпяха загуби.

Настоящите първенци от Тренто, които сега са на втора позиция в класирането, паднаха като домакини от четвъртия Перуджа с 1:3 гейма (20:25, 21:25, 25:23, 23:25) за 108 минути игра пред 3600 зрители. Матей Казийски все още има здравословни проблеми след последния мач в Шампионската лига и не се появи на полето снощи. Титуляр за тима воден от Радостин Стойчев бе другият българин Красимир Стефанов, който реализира 11 точки. Най-резултатен за Тренто бе полякът Михал Винярски с 21 точки. За гостите от Перуджа Ян Стокр направи 25 точки, а за най-полезен в мача бе избран Горан Вуйевич.

Кунео пък е на трето място. Тимът на Силвано Пранди бе надигран като гост от Падова с 3:1 гейма (25:16, 22:25, 25:23, 26:24). При шестото поражение за Владимир Николов и компания българският диагонал започна като титуляр, пропусна втората част, появи се в третата и игра в четвъртия. Владо завърши със 7 точки.

Резултатът от този мач е малко изненадващ защото Падова е на последно място в подреждането, а за едва петата победа от началото на сезона Роберт Кром наниза 20 точки пред 1804 зрители на трибуните.

Пиаченца на Христо Златанов също претърпя поражение снощи, като бе сразен от Мартина Франча с 3:0 гейма (25:23, 25:27, 26:24). Петите паднаха от 11-тия, а синът на Димитър Златанов не бе в състава. За MVP бе избран Матея Чернич.

Лидерът в Серия А1 Лубе Банка Мачерата взе 18-ти успех като би с 3:0 гейма Модена.

Венци Симеонов бе отново най-добър за осмия Вибо Валентия и заслужи признанието за Най-полезен волейболист на полето със своите 20 точки за победата над Йога Форли с 3:0 гейма (30:28, 25:18, 25:19).

До края на редовния сезон в Италия остават два кръга. Преди това Тренто има европейски мач. Италианският шампион приема в сряда Смилен Мляков и полския Ченстохова във втория ¼-финал от Шампионската лига след успех с 3:1 гейма в първия мач. Казийски и компания са на крачка от финалите в най-престижния турнир на Стария континент в Прага на 4 и 5 април.

Кунео пък чака финалите на турнира за Купата на Европейската конфедерация. На 21 март тимът на Пранди среща Уникаха в Атина в ½-финал.