Миньор Перник загуби с 0:3 /21:25, 12:25, 15:25/ от шампиона  Марек Юнион Ивкони. Срещата от втория кръг на "Сами - М Суперлига" се игра пред около 300 зрители в зала "Борис Гюдеров".

В началото перничани се опитаха да бъдат равностойни, но дупничани бързо показаха класата си. След блокада на Венцислав Трифонов срещу Стефан Иванов, довела до резултат 18:21, гостите безпроблемно постигнаха победата в първия гейм.

Във втория гейм домакините още от старта направиха грешки, което намали тонуса им и дори в голяма част от времето почти не оказваха съпротива.

В началото на третия гейм перничани демонстрираха няколко много добри изпълнения, но съпроводени и с немалко грешки. След чудесните блокади на дупничани домакините като че ли се предадоха и просто чакаха края на мача. /БТА